BLOG

Jak czyścić Moskitierę

📣📣📣 JAK CZYŚCIĆ MOSKITIERĘ 📣📣📣 ✅Moskitiera jest wyrobem przystowanym do używania przez okres całego roku jednak demontaż Moskitiery na okres zimy przedłuża jej żywotność. ✅Moskitierę, która uległa zabrudzeniu, po zdjęciu z okna, należy myć gąbką zamoczoną w letniej wodzie z dodatkiem mydła. Nie należy używać chemicznych detergentów. Po usunięciu zabrudzenia spłukać czystą, ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Idealnym miejscem tego zabiegu okazuję się wanna wyposażona w słuchawkę prysznicową bądź sama kabina prysznicowa.

Czy komary przenoszą choroby groźne dla człowieka?

Jakie są skutki ukąszenia komarów? W sezonie letnim komary stają się uciążliwym towarzyszem wieczorów i nocy. Ich bzyczenie i bolesne, swędzące ugryzienia potrafią dać się we znaki. W tym roku obecność owadów może być wyjątkowo odczuwalna ze względu na pogodę i powstałe w wyniku powodzi liczne rozlewiska. Charakterystyczne bąble w miejscu ukąszenia to zazwyczaj jedyny skutek ugryzienia komara. Jednak niektóre osoby mogą być mocniej uczulone na ślinę komara. Przedostająca się do organizmu człowieka poprzez wkłucie ślina komara wywołuje reakcję alergiczną. Jej objawy to najczęściej obrzęk i opuchlizna w miejscu ugryzienia. Mogą wystąpić również takie objawy jak wysypka i zmiany skórne, zawroty głowy, osłabienie czy nudności. U osób mocno uczulonych na komary swędzące bąble mogą utrzymywać się dłużej. Rzadko spotykaną reakcją organizmu na ugryzienie komara jest wstrząs anafilaktyczny. Gatunek komara, który na stałe żyje na terenie naszego kraju to komar brzęczący. Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektoratu Sanitarnego komary, które występują w Polsce nie przenoszą chorób groźnych dla człowieka. W innych strefach klimatycznych komary są nośnikiem wielu wirusów. Ich ugryzienia mogą wywoływać takie choroby jak np. malaria, żółta febra, gorączka Denga.

Dlaczego komary zawsze gryzą mnie?

Dlaczego komary zawsze gryzą mnie? Fakty na temat komarów.🦟 Czasami mamy przyjaciela lub partnera, którzy, podczas snu, nigdy nie zostali ukąszeni przez komary lub znacznie mniej niż my. Co powstrzymuje komary przed gryzieniem? Istnieje kilka przyczyn, które mogą powodować tę sytuację oraz rozwiązań zmniejszających ryzyko ukąszenia. 1. Staraj się wziąć prysznic przed snem, suchy pot jest zwykle bardzo atrakcyjny dla komarów. 2. Jeśli wydalisz więcej CO2 podczas snu niż osoba obok Ciebie, istnieje większe prawdopodobieństwo ukąszenia. 3. Z genetycznego punktu widzenia jesteśmy mniej lub bardziej podatni do przyjmowania ukąszeń i niestety nic na to nie poradzimy. 4. Ciemne ubrania mogą przyciągać komary, spróbuj używać jasnej odzieży. 5. Grupa krwi jest istotnym czynnikiem, grupa krwi 0 jest ulubioną tych nieznośnych owadów. 6. Rodzaj bakterii, które mamy w skórze, może sprawić, że będziemy mniej lub bardziej gryzieni. 7. Osoby w ciąży wydychają więcej CO2, więc dla komarów są bardziej atrakcyjne.

Moskitiera ramkowa - czym jest?

Moskitiera – co to jest? Pod nazwą moskitiera skrywa się osłona wykonana z gęstej siatki, którą umieszcza się w drzwiach lub oknach. Odpowiednia gęstość uniemożliwia insektom dostanie się do wnętrza domu. Materiały użyte do ich wykonania są odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym promieniowania słonecznego, deszczu oraz wysokiej i niskiej temperatury. Moskitiery występują w dwóch podstawowych wariantach – modele ramkowe, otwierane i przesuwne. ✅Moskitiery okienne, czyli ramkowe montowane są we framugach okien lub w drzwiach balkonowych. Rozmiar takiej moskitiery należy dopasować dokładnie do wymiarów okien lub drzwi. Profile z aluminium zapewniają trwałość i odpowiednie dopasowanie do ościeżnic. Najczęściej montuje się je jedynie na okres ciepły. ✅Alternatywą są moskitiery otwierane. Świetnie sprawdzają się one przez cały rok. Nie ma więc konieczności ich montażu i demontażu przed oraz po sezonie. Tego typu moskitiera wyposażona jest w zawiasy samodomykające, klamki oraz zamki magnetyczne aby swobodnie wchodzić i wychodzić z mieszkania. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w drzwiach balkonowych. ✅Innym rodzajem są moskitiery przesuwne. Stosuje się je w przypadku większych powierzchni, w tym drzwi balkonowych i tarasowych typu przesuwnego. Model ten wyposażony jest w prowadnice, które umożliwiają przesuwanie skrzydeł.

Alternatywa na wiele lat

Piękna wiosna, upalne lato, złota jesień - jak się nimi cieszyć skoro co roku powraca dylemat: jak skutecznie ochronić wnętrze swojego domu przed natrętnymi owadami? Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które w rzeczywistości nie spełniają swojego zadania albo ich działanie jest krótkotrwałe. Najskuteczniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są moskitiery montowane na oknach i drzwiach balkonowych czy tarasowych. Co istotne, produkty te stanowią również skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, przy równoczesnym zapewnieniu dostępu do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza.

Czy aplikacja na smartfony może odstraszać komary❓

Zapomnij o spokojnej nocy. Jęk samotnego komara krążącego po Twojej sypialni może być niezwykle frustrujący. Nie są to tylko najbardziej śmiercionośne zwierzęta na planecie, ale również mogą być najbardziej denerwujące. Często różne produkty lub aplikacje twierdzą, że specjalne dźwięki mogą powstrzymać komary. Ale nauka nie potwierdza tych twierdzeń. To myślenie życzeniowe. Nie ma dowodów, że urządzenia emitujące dźwięk mogą zatrzymać gryzienie komarów. Badania wykazały nawet, że te emitujące dźwięk urządzenia faktycznie zwiększają ugryzienia komara. Pamiętajmy aby skutecznie, a nie pobieżnie, chronić wnętrza swoich domów. Jeden komar, osa, mucha czy pająk, będzie równie niebezpieczny i szkodliwy, co cała ich zgraja.